Dozadu

DREVENÉ OBKLADY

Drevene obkladySmrekovec sibírsky sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou voči ohňu a nízkou vodivosťou tepla. Jeho drevina má červeno-hnedý odtieň. Smrekovec sibírsky je vysokoodolný proti daždu, mrazu a suchu. Fasádne obklady zo smrekovca sú maximálne stabilné v porovnaní s inými druhmi. Drevina smrekovca je tvrdá, ťažká, dlhoveká, s vynikajúcimi mechanickými vlastnosťami.

Drevene obkladySmrekovec sibírsky je ihličnatý strom z rodu borovicovitých s opadajúcim ihličím. Priemerná dĺžka života je 500 - 700 rokov. Smrekovec zaberá približne 2/3 územia všetkých lesov v Rusku a je rozšírený aj v tajgových lesoch západnej časti Východného Sibíru.

Drevene obkladyPodľa európskej normy EN 350-2:1994 sa drevina smrekovca sibírskeho zaraďuje do skupiny takých odrôd, ktoré sú najviac odolné voči biologickým činnostiam (hnitie, napadnutie hubami, ničenie hmyzom). V tomto jej patrí prvé miesto, nakoľko množstvo klovatiny (prírodnej látky, ktorá má protimikróbne vlastnosti) v nej, ochraňuje drevinu od kazenia. Stavby, postavené zo smrekovca, slúžia celé storočia.

Dopredu